Ile kosztuje montaż klimatyzacji domowej?

Ile kosztuje montaż klimatyzacji domowej?

Istnieje dużo sposobów podawania cen na montaż klimatyzacji, dlatego często pojawia się pytanie, ile tak naprawdę kosztuje montaż klimatyzacji domowej? Przykładowo, jeśli widzimy ofertę urządzenia Mitsubishi Electric MSZ-EF18VGKB w cenie 1 570 zł najlepiej od razu sprawdzić co zawiera wskazana cena. 

Od czego zależy cena montażu klimatyzacji?

Po pierwsze musimy uwzględnić to, że klimatyzator składa się z urządzenia wewnętrznego i zewnętrznego. Większy wpływ na cenę zestawu ma zewnętrzna część klimatyzatora, która w przypadku Mitsubishi Electric kosztuje katalogowo około 4 000 zł netto. Zakupu agregatu nie dokonasz jednak bez odpowiednich uprawnień. Oznacza to, że w celu zakupu musisz zwrócić się do odpowiedniej firmy, która dokona także montażu urządzenia.

Dwa urządzenia lub montaż kupione u różnych dostawców oznaczają wiele sfer odpowiedzialności w przypadku napraw gwarancyjnych. W związku z powyższym w przypadku awarii trzeba będzie zamówić firmę serwisową, która zidentyfikuje awarię, a to oznacza dodatkowy koszt. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup i montaż klimatyzatora w jednej firmie usługowej.

Ile kosztuje montaż klimatyzacji domowej?

Po drugie warto zwrócić uwagę na system, do którego została przeznaczona jednostka. Przedmiotem wspomnianego wyżej ogłoszenia była jednostka Mitsubishi Electric MSZ-EF18VGKB, która jest urządzeniem przeznaczonym wyłącznie do systemu multi split. To znaczy, że musi ona pracować w parze z jeszcze jedną jednostką wewnętrzną. Jeżeli chcesz użyć tej jednostki to początkowe 1 570 zł musisz pomnożyć razy dwa, co daje kwotę 3 140 zł. Także trzeba uwzględnić zakup jednostki zewnętrznej do systemu multi split, której koszt katalogowy wynosi około 6 400 zł netto.

Ostatnią, choć nie mniej ważną kwestią jest instalacja klimatyzacji. Zacznijmy od tego, że aby zachować gwarancję montaż musi być wykonany przez osoby z certyfikatem producenta urządzenia. Dodatkowo osoby te muszą posiadać odpowiednie uprawnienia, szerzej pisaliśmy na ten temat w naszym poradnikuKoszt instalacji to około 2 000 zł (przy jednym urządzeniu).

Podsumowując, na cenę montażu klimatyzacji wpływa wiele czynników i mogą się one różnić w zależności od dostawcy. W związku z powyższym początkowa cena 1 570 zł może wzrosnąć do 13 540 zł lub więcej. Przy zakupach na taką kwotę zapewne chcesz mieć pewność, że wszystko będzie działało bez zarzutu. 

Wybór czy warto zaufać dostawcy, który wabi niską ceną, czy temu, kto oszczędza Twój czas i przedstawia całkowity koszt systemu klimatyzacji bez ukrytych kosztów należy do Ciebie. Naszym zdaniem warto zorganizować wszystko w jednym miejscu u lokalnego dostawcy. 

Zapraszamy do naszego sklepu gdzie ceny są przejrzyste oraz nie zawierają kruczków.

Masz więcej pytań,

skontaktuj się z naszym fachowcem!

Wyślij wiadomość

Może Cię zainteresować

Zadzwoń do nas
Zamknij