klimatyzacja multisplit

Klimatyzacja multisplit – czym jest i kiedy warto ją wybrać?

Czym jest klimatyzacja multisplit?

Klimatyzacja multisplit jest najczęściej wybieranym systemem klimatyzacji do mieszkań, apartamentów, biur i domów jednorodzinnych z kilkoma pomieszczeniami do schłodzenia. Ten rodzaj klimatyzacji pozwala na schłodzenie kilku pomieszczeń przy zastosowaniu jednej jednostki zewnętrznej.

Jakie są zalety klimatyzacji multisplit?

Głównym atutem klimatyzacji multisplit jest to, że umożliwia podłączenie wielu jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Dzięki temu oszczędzamy miejsce na zewnątrz, które jest szczególnie przydatne w przypadku mieszkań, gdzie agregat jest montowany na balkonie.

Klimatyzatory multisplit standardowo obsługują od 2 do 6 pomieszczeń. Ich wielkość i hałas często są porównywalne do standardowych klimatyzatorów split 1:1. Co więcej, mniejsze systemy multisplit (2:1) można zasilić z gniazdka 230W, który znajduje się na balkonie.

Zaletą klimatyzacji multisplit jest również to, że możemy łączyć różne rodzaje jednostek i robić tak zwany mix. Obecnie na rynku mamy do wyboru szeroką ofertę rodzajów klimatyzacji, jak np. kanałowa, kasetonowa lub naścienna. Także warto zaznaczyć, że są to proste układy, dlatego można skorzystać z większej ilości producentów niż np. w przypadku klimatyzacji VRF.

Klimatyzacja split, a multisplit

W porównaniu do tradycyjnego systemu split (gdzie możemy podłączyć tylko jedną jednostkę wewnętrzną do jednostki zewnętrznej) system multisplit jest bardziej energooszczędny, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Także klimatyzacja multisplit umożliwia pełne dopasowanie temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w budynkach, gdzie każdy pokój musi być klimatyzowany osobno.

Podsumowanie

Klimatyzacja multisplit jest idealnym rozwiązaniem na klimatyzację kilku pomieszczeń z jedną jednostką zewnętrzną. Ten system jest specjalnie dedykowany do mieszkań z kilkoma sypialniami, małych biur, lokalów usługowych i domów jednorodzinnych. Jeśli jesteś zainteresowany klimatyzacją multisplit zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą.

Masz więcej pytań,

skontaktuj się z naszym fachowcem!

Wyślij wiadomość

Może Cię zainteresować

Zadzwoń do nas
Zamknij