Klimatyzacja split - czym jest i do czego służy?

Klimatyzacja split – czym jest i do czego służy?

Klimatyzator split – najbardziej popularny typ klimatyzacji na którą składa się jedna jednostka wewnętrzna (parownik) oraz jedna zewnętrzna (skraplacz). Klimatyzatory split mogą mieć od 2,00 kW, do nawet 28,00 kW mocy chłodniczej. Można je instalować w mieszkaniach, biurach, domach, lokalach usługowych, czy też pomieszczeniach technicznych.

Producenci klimatyzatorów oferują bogaty typoszereg jednostek wewnętrznych:

naścienne – najbardziej popularne i w największym wyborze z oferty, w różnych kolorach i deasingu. Na przykład LG ma w swojej ofercie klimatyzator split ścienny o kształcie obrazu.

kasetonowe – drugi wybór klientów, jednostki instalowane do do stropu, zasłonięte przez sufit podwieszany lub odkryte. Często spotykane w lokalach usługowych oraz pomieszczeniach biurowych. Od pewnego czasu, po wprowadzeniu modeli z jednostronnym nawiewem bardzo popularne w mieszkaniach i domach.

kanałowe – jedyny typ jednostek split (z jedną jednostką wewnętrzną) która może schłodzić więcej niż jedno pomieszczenie. Jedyny wybór w sytuacji kiedy użytkownik zamiarze kompletnie zabudować lub schować jednostkę wewnętrzną.

→ przypodłogowe – idealny wybór na poddaszach lub kiedy zamierzamy intensywnie wykorzystywać klimatyzację do grzania.

Nowoczesne klimatyzatory split poza funkcją chłodzenia są wyposażone w funkcję grzania, oczyszczania powietrza, a niektóre zapewniają nawiew świeżego i przefiltrowanego powietrza. 

Wadą klimatyzatorów split jest brak możliwości chłodzenia kilku pomieszczeń przy wykorzystaniu jednego agregatu, a w przypadku jednostki kanałowej brak możliwości regulacji temperatury w kilku pomieszczeniach. 

Podsumowując, klimatyzacja split jest idealnym rozwiązaniem dla schłodzenia jednego pomieszczenia o dowolnym rozmiarze. W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogatą ofertę najlepszych klimatyzatorów split na rynku.

Masz więcej pytań,

skontaktuj się z naszym fachowcem!

Wyślij wiadomość

Może Cię zainteresować

Zadzwoń do nas
Zamknij