Montaż klimatyzacji przed czy po remoncie

Montaż klimatyzacji przed czy po remoncie?

Często Państwo pytacie nas, czy należy zdecydować się na montaż klimatyzacji przed czy po remoncie? Czy też można odłożyć tę inwestycję na przyszłość? Nasza odpowiedź brzmi, że najlepszym terminem montażu klimatyzacji jest czas remontu lub prac wykończeniowych mieszkania czy też domu.

W celu zamontowania klimatyzacji musimy połączyć jednostkę wewnętrzną z agregatem znajdującym się na zewnątrz. Przewody instalacyjne, jakie prowadzimy to zazwyczaj dwie rury miedziane w izolacji, przewód sterujący oraz skroplinowy. Dla sypialni, salonów i innych standardowych pomieszczeń mieszkalnych taka wiązka przewodów jest wielkości pięści dorosłego człowieka.

Przewody instalacyjne należy ukryć i najczęściej chowamy wiązki instalacyjne w bruździe w ścianie, w zabudowie z g-k lub korycie elektroinstalacyjnym. W przypadku pomieszczeń technicznych, biurowych lub innych lokali koryto zazwyczaj jest akceptowalne, to już w przypadku wyremontowanego mieszkania nie do końca. Często decydują się Państwo na montaż kilku jednostek wewnętrznych. Wówczas przewody chłodnicze musimy poprowadzić od każdej jednostki wewnętrznej do zewnętrznej.

Etap remontu daje nam możliwość, aby instalację schować w bruździe w ścianie lub podłodze. Dodatkowo na tym etapie nie mamy ograniczeń i dlatego możemy umiejscowić jednostki wewnętrzne w dowolnym miejscu w sypialni czy salonie. Skropliny spływające z jednostki wewnętrznej odprowadzamy do kanalizacji.

Montaż klimatyzacji po remoncie

Oczywiście w sytuacji, kiedy mamy wykończone i użytkowane pomieszczenie jesteśmy w stanie wykonać poprawnie instalację. Jednak wówczas w doborze miejsca montażu klimatyzatora w pomieszczeniu kierują się Państwo głównie krótkim odcinkiem pomiędzy urządzeniem, a przejściem przez ścianę budynku. Tak, aby jak najmniej ingerować w pomalowane już ściany. Pomimo zabezpieczonego miejsca instalacji, korzystania z odkurzaczy przemysłowych przy wszelkich wierceniach nie jesteśmy w stanie uniknąć kurzu i pyłu.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za instalacją na etapie remontu jest elastyczność w doborze jednostek oraz ich ulokowania. Na przykład można zdecydować się na klimatyzację kasetonową lub kanałową. Tutaj można podejrzeć efekty instalacji wykonanej podczas remontu gdzie wykorzystaliśmy klimatyzację kanałową. Przy tej realizacji wykorzystaliśmy jednostki kasetonowe.

Podsumowując

Jeżeli mogą Państwo przeprowadzić instalację klimatyzacji na etapie remontu to, jest to najlepszy czas na nasze prace. Nie ma żadnych argumentów, poza finansowymi, aby odwlekać montaż. W sumie to finansowe kwestie również przemawiają za wykonaniem montażu przed wykończeniem mieszkania, ponieważ nie musimy ponownie naprawiać bruzd i malować ścian. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszą firmą w dniu odbioru kluczy od nowego mieszkania lub podjęcia decyzji o remoncie.

Masz więcej pytań,

skontaktuj się z naszym fachowcem!

Wyślij wiadomość

Może Cię zainteresować

Zadzwoń do nas
Zamknij