Niewidoczna klimatyzacja – czyli klimatyzacja kanałowa.

Jeśli nie chcesz widzieć klimatyzatorów wewnątrz domu, klimatyzacja kanałowa będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jest to wydajny system chłodzący, który skutecznie zapewnia optymalną temperaturę w każdym pomieszczeniu. Jedną z największych zalet klimatyzacji kanałowej jest to, że jest ona niewidoczna i nie ingeruje w estetykę domu. Takie rozwiązanie jest często wybierane przez architektów i właścicieli mieszkań, dla których ważne jest zachowanie eleganckiej aranżacji wnętrz.

Jak to działa?

Niewidoczna klimatyzacja kanałowa jest połączeniem systemu kanałów, które rozprowadzone są zgodnie z projektem np. nad sufitem podwieszanym lub w planowanych zabudowach. Kanały w zależności od potrzeb mogą mieć prostokątny lub okrągły kształt. Zakończenia kanałów można schować w zabudowach meblowych np. szafy lub regału co sprawi, że system będzie jeszcze bardziej ukryty. Wtedy, schłodzone powietrze nawiewane będzie przez drewniane, specjalnie zabezpieczone na wypadek wilgoci kratki nawiewne. Kratki można również umieścić bezpośrednio w suficie podwieszanym – poziomo w płaszczyźnie sufitu lub pionowo w krawędzi zabudowy lub w ścianie.

Warto pamiętać, że do zastosowania tego rozwiązania można wykorzystać poddasze. Na nim zainstalujemy jednostkę kanałową, od której odprowadzane są nawiewy do klimatyzowanych pomieszczeń. Podczas przeglądów serwisowych wystarczy wprowadzić ekipę techniczną na strych, bo tam znajduje się cały mechanizm odpowiedzialny za jakość powietrza.

Niewidoczna klimatyzacja - czyli klimatyzacja kanałowa.

Pomieszczenia klimatyzowane można dowolnie konfigurować w zależności od ilości zainstalowanych jednostek kanałowych. Można separować klimatyzowanie poszczególnych pomieszczeń lub grup pomieszczeń (np. kilka sypialni, każda chłodzona za pomocą oddzielnej jednostki), lub zastosować jedną jednostkę rozprowadzoną na kilka pomieszczeń. Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Co więcej, zastosowanie klimatyzacji kanałowej nie wyklucza włączenia do projektu systemu wentylacji mechanicznej, mogą one skutecznie współpracować. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą realizacją klimatyzacji kanałowej w apartamencie. Projektując system koncentrujemy się przede wszystkim na Twoich potrzebach, Twoim komforcie, proponując ofertę, która zmieści się w Twoim budżecie.

Świetną alternatywą dla klimatyzacji kanałowej jest klimatyzacja kasetonowa lub klimatyzator Mitsubishi Electric Diamond lub Premium, których design świetnie komponuje się z aranżacją pomieszczeń, nadając im często stylu. 

Masz więcej pytań,

skontaktuj się z naszym fachowcem!

Wyślij wiadomość

Może Cię zainteresować

Zadzwoń do nas
Zamknij