kluczowe wymogi instalatora klimatyzacji

5 Kluczowych Wymogów Twój instalator musi spełniać!

Wychodząc naprzeciw wątpliwościom i pytaniom przedstawiamy listę kluczowych wymogów, jakie musi mieć instalator. Poniższa lista nie jest czymś nadzwyczajnym, są to podstawowe wymagania jakie stawia wobec nas prawo oraz rynek.

Po pierwszeUPRAWNIENIA.

Od 2015 roku kiedy w życie weszła ustawa każda firma instalacyjna musi posiadać certyfikat przedsiębiorcy Urzędu Dozoru Technicznego, i co najważniejsze, monter wykonujący instalację musi mieć również uprawnienia F-GAZ. Śmiało można poprosić firmę o przedstawienie potwierdzenia uprawnień technika, który będzie zakładał klimatyzację. I tutaj ważna kwestia: nie właściciel firmy, tylko pracownik! Częstą praktyką firm jest zasada: uprawnienia ma właściciel, pracownicy już niekoniecznie. 

Listę uprawionych techników można znaleźć pod tym linkiem: http://bit.ly/3bUowwD

Po drugieUPRAWNIENIA CD.

Żeby monter mógł podłączyć elektrycznie klimatyzację, również wymaga się aby posiadał uprawnienia SEP do 1kV. 

Po trzecieAUTORYZACJA.

Konieczna, szczególnie jak się zainstalowana jest klimatyzacja japońskich producentów: Mitsubishi Electric, Fujitsu czy DAIKIN. Jeżeli instalator nie zadbał o szkolenia autoryzacyjne, będą mieli Państwo kłopot w przypadku awarii – gwarancja nie będzie uznana przez producenta. Proszę zwrócić uwagę, że okres gwarancji wynosi zazwyczaj 60 miesięcy, a w przypadku jednego z modeli Fujitsu aż 10 lat.

Po czwarteDOŚWIADCZENIE.

Można zweryfikować na dwa sposoby. Pierwszy i najprostszy to opinia na Google bądź Facebooku. Drugi jaki zalecamy to referencje. Wszyscy Klienci, którym firma instalacyjna wykonała prace zgodnie z umową i w terminie, z chęcią i przyjemnością wystawiają i podpisują referencje.

Po piąteZAŚWIADCZENIE O NIEZALEGANIU W ZUS. 

Ta wiedza utwierdzi Was, że firma ma stabilną sytuację finansową oraz że nie zatrudnia pracowników „na czarno”. Chyba nie musimy przekonywać jak bardzo jest to istotny element całej układanki.

Przed podjęciem decyzji o wyborze wykonawcy montażu lub serwisu mają Państwo prostą ściągawkę. Powyższe warunki są elementarne, niespełnienie jednego z nich powinno nasunąć dwa pytania: dlaczego firma nie posiada danego dokumentu i czy w takim razie warto?

Masz więcej pytań,

skontaktuj się z naszym fachowcem!

Wyślij wiadomość

Może Cię zainteresować

Zadzwoń do nas
Zamknij