Zakres prac: dobór i zaprojektowanie systemów pomp ciepła, rekuperacji oraz fotowoltaiki; dostawa urządzeń oraz montaż urządzeń.

Obiekt: 40 domków o powierzchni 120 m2.

System: pompa ciepła Mitsubishi Electric Ecodan 6,0 kW; rekuperator Mitsubishi Electric VL-350; fotowoltaika na panelach Trina 405 black frame (6,40 kWp) na falowniku Sofar 6,6 kWp.

Wyzwanie: umieszczenie wszystkich urządzeń w garażu oraz wykorzystanie przestrzeni pod schodami, która pierwotnie nie miała być zagospodarowana; koordynacja prac z ekipami budowlanymi oraz innych branż; optymalizacja przy doborze urządzeń.

Projekt menedżer: Michał Kaput, michal@fu-fachowiec.pl, 503350238

Koordynator projektu: Mateusz Kowalczyk, mateusz@fu-fachowiec.pl, 509398373

Budowane domy zostaną ogrzane i zasilane w energię elektryczną wytworzoną z promieni słonecznych. Pompa ciepła będzie pobierała energię z otaczającej przyrody (powietrza) i ogrzewała dom oraz wodę użytkową. W okresie letnim klimatyzacja zapewni komfortową temperaturę. Wentylacja mechaniczna odzyska produkowane w domu ciepło oraz zapewni stały dopływ świeżego i filtrowanego powietrza przez cały rok. Pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną tych urządzeń zapewni instalacja fotowoltaiczna, a przyszłych Użytkowników uniezależni od wzrostu cen gazu. 

Odpowiedzialne podejście Inwestora do wyboru urządzeń oraz postawienie na wysokie parametry zdecydowało o zastosowaniu w instalacjach rekuperacji i pomp ciepła najlepszych na rynku rozwiązań Mitsubishi Electric LES Polska.

Jeżeli jesteś zainteresowany podobnym projektem skorzystaj z formularza.

Masz więcej pytań,

skontaktuj się z naszym fachowcem!

Wyślij wiadomość

Zuzanna Mikiciuk

Bardzo polecam tą firmę. Od samego początku współpracy z F.U. Fachowiec czułam że to jest trafny wybór. Zarówno podejście opiekunów handlowych jak i techników realizujących zamówienie było niebywale profesjonalne. Szczegółowe oferty z różnych szczebli cenowych oraz profesjonalny montaż wywarły na mnie ogromne wyróżnienie. Polecam z czystym sercem.

Joanna Obajtek

Bardzo polecam tę firmę! Świetna, konkretna komunikacja z pracownikami, szybka realizacja usługi (wycena jak i montaż), no i oczywiście sprzęt pierwsza klasa – ratował nam życie latem. Oby więcej tak profesjonalnych firm!