Zakres prac: serwis klimatyzacji, inwentaryzacja, diagnostyka, naprawa, przegląd i konserwacja. Umowa na stałą obsługę. 

Obiekt: obiekt biurowy – 3000 m²;

System: Mitsubishi Electric, system VRF CITY MULTI o mocy 15,5 kW, 83 jednostek kanałowych oraz jednostki kasetonowe; klimatyzator CAC do serwerowni Mitsubishi Electric; 3 centrale wentylacyjne z agregatami skraplającymi Mitsubishi Electric;  

Wyzwanie: Użytkownikowi zależało na przywróceniu poprawności działania systemu klimatyzacji, który służy do chłodzenia oraz ogrzewania całej powierzchni biurowej.

Projekt menedżer: Joanna Grochowska, joanna@fu-fachowiec.pl, 506498378

W obiekcie zamontowane są 83 jednostki wewnętrzne VRF City Multi pracujących na 4 agregatach, a także centrale wentylacyjne z nagrzewnicami i chłodnicami freonowymi. 

Kiedy pierwszy raz pojechaliśmy na inwentaryzację urządzeń klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych znajdujących się w firmie Softman S.A., stwierdziliśmy następujące nieprawidłowości wpływających negatywnie na poprawną pracę systemu klimatyzacji oraz wentylacji:

System wentylacji:

– zbyt niska temperatura nawiewanego powietrza do pomieszczeń, spowodowana niepoprawnym sterowaniem układu,

– wyłączona z użytkowania sekcja nagrzewnicy poprzez zamknięte zawory odcinające dopływ ciepła technologicznego wytwarzanego przez kocioł gazowy DeDietrich, uszkodzony zawór spustowy nagrzewnicy.

System klimatyzacji:

– błędy komunikacji pomiędzy jednostkami wewnętrznymi w układzie klimatyzacji,

– nieprawidłowe rozmieszczenie sterowników naściennych wpływających bezpośrednio na różnice temperatur w pomieszczeniach typu open-space,

– nieprawidłowości związane z adresowaniem bezpośrednio wpływające na nieprawidłową pracę oprogramowania, w tym na podział kosztów zużytej energii elektrycznej.

Po naszej inwentaryzacji firma Softman S.A. postanowiła podpisać z nami umowę na stałą obsługę.  

Sprawnie, w ciągu niecałego miesiąca doprowadziliśmy wszystkie urządzenia do prawidłowej pracy. Zaczęliśmy od przeglądu i konserwacji urządzeń. Następnie sprawdziliśmy szczelność układów oraz dolutowaliśmy niezbędne akcesoria takie jak: wziernik, filtry odwadniające i zawory odcinające. Dzięki temu instalacje są zabezpieczone oraz przyspieszyliśmy w ten sposób weryfikowania awarii. 

Masz więcej pytań,

skontaktuj się z naszym fachowcem!

Wyślij wiadomość

Wybrane Dla Ciebie

Zuzanna Mikiciuk

Bardzo polecam tą firmę. Od samego początku współpracy z F.U. Fachowiec czułam że to jest trafny wybór. Zarówno podejście opiekunów handlowych jak i techników realizujących zamówienie było niebywale profesjonalne. Szczegółowe oferty z różnych szczebli cenowych oraz profesjonalny montaż wywarły na mnie ogromne wyróżnienie. Polecam z czystym sercem.

Joanna Obajtek

Bardzo polecam tę firmę! Świetna, konkretna komunikacja z pracownikami, szybka realizacja usługi (wycena jak i montaż), no i oczywiście sprzęt pierwsza klasa – ratował nam życie latem. Oby więcej tak profesjonalnych firm!