Zakres prac: Termomodernizacja jednorodzinnego domu:

Etap 1: dobór, sporządzenie projektu instalacji klimatyzacji, ogrzewania podłogowego oraz rekuperacji i pompy ciepła. 

Etap 2: wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego, rekuperacji, instalacji klimatyzacji oraz pompy ciepła wraz z dostawą urządzeń. 

Etap 3: umowa serwisowa na przeglądy i konserwację zamontowanych urządzeń  na okres 5 letniej gwarancji. 

Obiekt: Dom jednorodzinny na warszawskim Wawrze. Powierzchnia domu wynosi 200m2, w którym na trzech kondygnacjach zostało zaprojektowanych 15 pomieszczeń.

Systemy: pompa ciepła Mitsubishi Electric Zubadan PUD-SHWM60VAA o nominalnej mocy grzewczej 6,0 kW; rekuperator Mitsubishi Electric VL-500CZZPVU; system klimatyzacji Mitsubishi Electric zaprojektowany na dwóch układach multi split MXZ-3F54VF3 oraz jednostkach wewnętrznych MSZ-AP oraz MSZ-LN, czyli Diamond

Wyzwanie: dom pierwotnie został wybudowany w latach 70’, a w 2022 roku nowi właściciele podjęli się kompletnej modernizacji. Wyzwaniem przy tym projekcie było wykonanie instalacji w obiekcie, który de facto nie został do tego wcześniej zaprojektowany. Wszystkie instalacje, w tym kanały od rekuperacji, schowaliśmy w posadzce podłogi, tak aby zachować jak najwięcej przestrzeni.

Projekt menedżer: Michał Kaput, michal@fu-fachowiec.pl, 503350238

Koordynator projektu: Mateusz Kowalczyk, mateusz@fu-fachowiec.pl, 509398373. 

Ostatecznie Odnawialne Źródła Energii w pełni zasilają dom na warszawskim Wawrze. Panele fotowoltaiczne na dachu oraz pompa ciepła zapewnią niezbędną energię do ogrzewania wody i samego domu. Rekuperacja z odzyskiem na poziomie 80% w skuteczny sposób zaoszczędzi niezbędną energię do ogrzania lub schłodzenia domu.

Zawsze dążymy do wypracowania takiego rozwiązania w projekcie, które ostatecznie zostanie zrealizowane przez Inwestora. Tak samo było w przypadku jednorodzinnego domu na Wawrze. Godziny rozmów i omawianych schematów pozwoliły na wypracowanie najbardziej optymalnego rozwiązania na Inwestora.

Reasumując, użytkownik ostatecznie zamieszka w energooszczędnym domu, zasilanym przez Odnawialna Źródła Energii i w pełni komfortowym. Jeżeli jesteś zainteresowany podobnym projektem skorzystaj z formularza.

Masz więcej pytań,

skontaktuj się z naszym fachowcem!

Wyślij wiadomość

Wybrane Dla Ciebie