Klimatyzator nie chłodzi, nie załącza się lub kapie z niego?

Klimatyzator nie chłodzi, nie załącza się lub kapie z niego?

Nie panikuj, zanim wezwiesz serwis mamy dla Ciebie kilka prostych wskazówek, dzięki którym możesz uniknąć niepotrzebnej interwencji techników. Z Naszego doświadczenia możemy uspokoić tym, że znaczącą część zgłaszanych, drobnych usterek można naprawić we własnym zakresie.

Klimatyzator nie chłodzi:

Ustawienia pilota, czyli aż 6 na 10 tego typu zgłoszeń dotyczy błędnych ustawień pilota. Jeżeli chcesz, aby Twój klimatyzator chłodził, to włącz funkcję COOL (często ikona śnieżynki), jeżeli jednostka ma grzać to opcję HEAT (często ikona słoneczka). Pamiętaj, że w trybie AUTO jednostka może pracować nie tak, jak tego od niej oczekujesz. Odczekaj około 15 minut po poprawnym załączeniu jednostki wewnętrznej, klimatyzator po takim czasie może uzyskać swoje optymalne parametry pracy.

Klimatyzator się nie uruchamia:

A może jednostka klimatyzacyjna w ogóle się nie załączyła? Na początku należy sprawdzić baterie w pilocie. Otwórz tylną klapę pilota, sprawdź czy baterie nie rozlały się, delikatnie je przekręć i zamknij klapę. Następnie po naciśnięciu przycisku POWER, na ekranie pilota powinna wyświetlić się temperatura, tryb w jakim pracuje klimatyzator oraz pozostałe włączone funkcję. Jeżeli tak się nie stało, to proszę wymień baterię w pilocie.

Klimatyzator nie chłodzi, nie załącza się lub kapie z niego?

Pilot działa, jednostka się nie załącza:

Pilot działa a jednostka wciąż się nie załącza? W takim wypadku szukamy źródła zasilania, dla małych i średnich jednostek jest to najczęściej gniazdko 230 V. Jeżeli tak nie jest, to w dobrze opisanej rozdzielnicy znajdziesz bezpiecznik „KLIMA”, „KLIMATYZACJA”; spójrz proszę, czy bezpiecznik jest załączony, (skierowany do góry).

Cieknie z klimatyzatora:

W tej sytuacji niewiele można zdziałać samodzielnie. Przyczyną awarii może być zatkanie odpływu skroplin, nieszczelność na odpływie lub nieszczelność w układzie chłodniczym. Najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie klimatyzatora i zabezpieczenie powierzchni narażonej na uszkodzenia wynikające z zalania, następnie skontaktuj się z nami korzystając z formularza.

Uruchomiłeś klimatyzator i odczuwasz nieprzyjemny zapach? Serwis, serwis, serwis! Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz wykonywany był przegląd i konserwacja klimatyzatora i skorzystaj z naszego formularza. Nie ma reguły, że w jednym urządzeniu nieprzyjemny zapach zacznie się wydobywać po kilku latach, a w innych po kilku miesiącach, czynników może być wiele, sposób jest jeden – przegląd i konserwacja klimatyzacji.

Masz więcej pytań,

skontaktuj się z naszym fachowcem!

Wyślij wiadomość

Może Cię zainteresować

Zadzwoń do nas
Zamknij